• Elektronická žádanka
  • Laboratorní příručka on-line
  • Spadia News
14.02.2017
Tiskové zprávy
Správce

Společnost SPADIA LAB, a.s. pořídila jako první v České republice do své biochemické laboratoře špičkový přístroj

„Tento inovativní imunochemický systém disponuje vysokým výkonem tří stovek testů za hodinu a možností provádění až 48 různých metod.  Dnes jsme schopni navýšit denní kapacitu vyšetření na dvojnásobek,“ uvedl přednosti přístroje vedoucí laboratoře klinické biochemie Ing. Jakub Minář.  Jedná se například o hormony štítné žlázy, tumorové markery (ukazatele nádorových onemocnění), reprodukční hormony nebo markery infekčních onemocnění, např. hepatitidy. Mezi další výhody patří možnost kombinovat více četné a méně četné metody a analyzovat menší množství vzorku, což je výhodné pro pacienty - není nutné odebírat několik zkumavek krve. Díky navýšení kapacity našich technologií se zvyšuje i bezpečnost, protože není potřeba s biologickým materiálem (krví) manipulovat.

Přístroj uváděli do provozu odborní pracovníci výrobce firmy ROCHE zhruba 14 dní, kdy probíhala hardwarová instalace, zkušební provoz a jeho spuštění včetně školení zaměstnanců. „Nový modul byl nainstalován do původní linky, jejíž jednotlivé komponenty budou ale postupně nahrazeny vyšší řadou. Vývoj v laboratorní medicíně jde rychle kupředu, životnost techniky je zhruba 5 let,“ řekl Ing. Jakub Minář.  Inovativní špičkový modul E801 používají vysoce odborná pracoviště zatím v Německu, Švýcarsku, USA, Anglii a Španělsku.


Oddělení klinické biochemie je páteřním oddělením celé laboratoře, kde se zpracovává většina požadovaných rutinních parametrů. „Centrální laboratoř je plně automatizována na platformě firmy ROCHE a dále je vybavena nejmodernějšími dostupnými technologiemi, abychom byli schopni rychle a zejména přesně a správně poskytovat naše výsledky,“  popsala zástupkyně ředitele RNDr. Marcela Kučerová.  Na oddělení je zaměstnáno 20 pracovníků, z toho je 15 s vysokoškolským vzděláním.

Z Přístroj 20170210_091752_resized.jpg 

Biochemická laboratoř má v lince Roche Cobas 8000 nainstalovaný nový imunochemický modul E801. Jako první v ČR.

Z přístroj 20170210_091919_resized.jpg

SPADIA LAB je diagnostická laboratoř, která prostřednictvím svého profesionálního týmu poskytuje lékařům komplexní laboratorní servis, informace a edukaci. Inovace, nejnovější laboratorní a informační technologie jsou nejlepším předpokladem pro rychlou diagnostiku, která je nepostradatelná pro rozhodování lékařů v celém léčebném cyklu našich pacientů - od prevence, přes léčbu až po dlouhodobé sledování. Pracovníci laboratoře se mimo jiné podílejí na vědeckých projektech společně s univerzitními centry a věnují se také přednáškové činnosti. V současné době pracuje ve společnosti  SPADIA LAB více jak 300 zaměstnanců.  

​​​​
​​
Máte zájem dostávat novinky emailem?

 

LTS PinpointVirtual LABMEDIVIS PROCentrum lékařské genetiky Frýdek MístekČeská společnost klinické biochemie
​​​​​​​​​​
 
 
800 100 329
Provozní doba: Po-Pá 6.30 - 15.00 hodin
  • Pobočky
​​​​
 

Přihlásit