• Elektronická žádanka
  • Laboratorní příručka on-line
  • Spadia News
20.04.2017
Tiskové zprávy
Správce

Odborný seminář ušitý na míru zdravotním sestrám má velký úspěch

Každoroční odborná setkání pod názvem Pracovní dny organizuje diagnostická laboratoř SPADIA LAB v sedmi městech Moravskoslezského kraje. Jsou určeny pro zdravotní sestry a jejich cílem je seznámit účastníky s novinkami v oblasti laboratorních vyšetřovacích metod i s praktickými informacemi například při zajišťování první pomoci.

Semináře jsou organizovány s ohledem na pracovní vytížení zdravotních sester na více místech a jsou bez registračních poplatků. Při tvorbě programu se vychází i z podnětů sester. Tématy letošních prezentací jsou například genetická vyšetření páru při poruše neplodnosti, z oblasti imunologie to jsou potravinové alergie, intolerance a celiakie, dále mikrobiologická podpora při hojení ran. 

Zdravotní sestry na seminářích oceňují především jejich dostupnost, vysokou úroveň prezentací a také možnost se přímo zeptat odborníků z laboratoře na otázky, které je zajímají.

„Pracovní dny pořádáme už od rou 2012, kdy jsme začínali ve třech městech, v současné době je to už sedm lokalit. Vloni jsme poprvé zavítali do Prahy a Brna. Počet účastníků má každoročně stoupající tendenci. Zatímco v prvních dvou letech to bylo přibližně 250 lidí, od roku 2015 to je více než 600 účastníků,“  uvedla RNDr.Marcela Kučerová, zástupkyně ředitele laboratoře SPADIA LAB.

Letos se konají Pracovní dny v těchto městech: Opava, Frenštát p./R, Hlučín, Nový Jičín, Havířov, Frýdek-Místek a Ostrava. Akce je registrována komorou nelékařských pracovníků a Českou asociací sester a ohodnocena kredity.

SPADIA LAB, a.s. je zdravotnické zařízení s českým kapitálem. Hlavní činnosti společnosti je provozování moderní diagnostické laboratoře, která patří k největším poskytovatelům laboratorní medicíny v České republice. Komplexnost zajišťují jednotlivá oddělení – klinická biochemie, laboratorní hematologie, lékařská mikrobiologie, imunologie a sérologie, toxikologie a terapeutické monitorování léčiv, lékařská genetika a patologie. Hlavním cílem společnosti je dlouhodobé poskytování špičkové laboratorní medicíny, udržení a budování kvalitních vztahů se spolupracujícími lékaři a zdravotnickými zařízeními.​


odborny-seminar.jpg

Máte zájem dostávat novinky emailem?

 

LTS PinpointVirtual LABMEDIVIS PROCentrum lékařské genetiky Frýdek MístekČeská společnost klinické biochemie
​​​​​​​​​​
 
 
800 100 329
Provozní doba: Po-Pá 6.30 - 15.00 hodin
  • Pobočky
​​​​
 

Přihlásit