• Elektronická žádanka
  • Laboratorní příručka on-line
  • Spadia News
05.06.2017
Tiskové zprávy
Správce

Odborné vzdělávání v Brně – navazujeme na dobré zkušenosti, vytváříme tradici

Úzká spolupráce a výměna informací mezi ambulancemi a laboratoří je důležitým předpokladem pro rychlé stanovení diagnózy a úspěšnou léčbu. Stejně jako se rychle rozvíjí medicína, tak i laboratoře drží krok s dobou a zavádějí nové technologie, postupy a modernizují vybavení. 

Proto i v Brně již několik let pořádáme pravidelné vzdělávací akce pro odbornou veřejnost, abychom lékaře i sestry informovali o novinkách v laboratoři. V letošním roce jsme uspořádali Pracovní den ve středu 24. května. Přestože bylo nádherné počasí, konferenční sál byl plný. Na akci se sešlo více než 100 odborníků – lékařů a sester, kteří si přišli poslechnout přednášky zaměřené na témata, o která projevili v minulosti zájem. 

Snažili jsme se vyjít všem těmto požadavkům vstříc a pozvali jsme odborníky z daných oblastí. Díky tomu na Pracovním dni zazněly přednášky zaměřené na mikrobiologii a diagnostiku spojenou s touto problematikou, velmi očekávaná byla přednáška z oblasti potravinových alergií a intolerancí. Zajímavé byly informace o tom, jaké možnosti přinášejí moderní laboratorní metody v diagnostice neuroendokrinních nádorů nebo vybrané hematologické kazuistiky. Přednášeli specialisté z Brna i dalších pracovišť laboratoří SPADIA.

Věříme, že Pracovní den naplnil očekávání účastníků, protože v závěrečné části, kdy byla příležitost pro osobní setkání a neformální diskusi a výměnu zkušeností panovala otevřená atmosféra. Děkujeme všem přednášejícím, organizátorům i účastníkům a těšíme se na další setkání.

Tým SPADIA LAB Brno          

​     

​​​​
Máte zájem dostávat novinky emailem?

 

LTS PinpointVirtual LABMEDIVIS PROCentrum lékařské genetiky Frýdek MístekČeská společnost klinické biochemie
​​​​​​​​​​
 
 
800 100 329
Provozní doba: Po-Pá 6.30 - 15.00 hodin
  • Pobočky
​​​​
 

Přihlásit