Nové covid testovací centrum v areálu Letiště Leoše Janáčka v Mošnově

5/27/2021 | SPADIA LAB | News Archive

Tisková zpráva

SPADIA LAB otevře pro cestující nové covid testovací centrum v areálu Letiště Leoše Janáčka v Mošnově, podstoupit test může i veřejnost...

Nové covid testovací centrum v areálu Letiště Leoše Janáčka v Mošnově
Vyšetření formou PCR na přítomnost viru COVID-19 ze slin
NEPŘEHLÉDNĚTE

Akutualizováno 9/2021: Provoz odběrového místa byl v září 2021 ukončen.

Ve snaze zpřístupnit testování širšímu okruhu lidí ve spádové oblasti okresu Nový Jičín a cestujícím využívajících leteckou dopravu začne laboratoř SPADIA LAB odebírat vzorky v areálu Letiště Leoše Janáčka. Zároveň zde lze  získat potřebná potvrzení po svém návratu do České republiky nebo před svým odletem do zahraničí. Provoz odběrového místa, kde budou zdravotníci pracovat nepřetržitě 7 dní v týdnu, bude spuštěn 1. června 2021.

Registrovat se lze dvěma způsoby. Online na našich stránkách rezervace Mošnov, nebo osobně na letišti ve stánku s označením COVID-19 INFO. K dispozici budou mezinárodně uznávané certifikované PCR a antigenní testy. Platba bude možná na místě bezhotovostně, lze ji uhradit i v českých korunách.  V COVID centru si mohou lidé zakoupit roušky, respirátory i dezinfekci v cestovní velikosti.

Vyšetření formou PCR na přítomnost viru COVID-19 se bude provádět výtěrem z nosohltanu nebo ze slin.  Nespornou výhodou PCR testu ze slin je jednoduchost a šetrnost. Odběr je uživatelsky komfortní a zvládnou to i děti od 4 let,“ zdůraznil zdravotní ředitel SPADIA LAB Mgr. Lukáš Garčic a doplnil, že u tohoto typu testu se nesmí 30 minut před jeho absolvováním jíst, pít, kouřit a vyplachovat ústa. Výsledky PCR testu se testovaný dozví prostřednictvím SMS zprávy na mobilní telefonní číslo s mezinárodní předvolbou a současně i e-mailem s přístupovým heslem doručeným prostřednictvím SMS zprávy. Výsledky jsou odesílány obvykle do 24 hodin, nejpozději do 48 hodin od odběru. Mezinárodní certifikát o absolvování PCR testu potřebný pro vycestování do zahraničí je zasílán také e-mailem. PCR test lze provést za příplatek i v expresním režimu v časech pondělí až pátek od 6 do 13 hod, kdy klient obdrží výsledek testu do 4 hodin od odběru.

Antigenní test se provádí ze špičky nosu nebo ze slin, výsledky přijdou e-mailem do 15 minut od odběru. Mezinárodní certifikát o absolvování antigenního testu potřebný pro vycestování do zahraničí, případně potvrzení o výsledku testu určeného pro identifikaci zdraví klienta v České republice je zasíláno e-mailem, na vyžádání při registraci také v tištěné podobě.

„Ve spolupráci se společností SPADIA LAB jsme připravili testovací centrum přímo v prostorách letiště tak, abychom cestujícím co nejvíce usnadnili jejich cestování leteckou dopravou. V letošní sezóně nabízíme odlety do 16 oblíbených letních destinací, jejich seznam a veškeré podmínky pro vstup a návrat zpět do České republiky cestující najdou na našich webových stránkách www.airport-ostrava.cz, dodal Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava, a.s. Koordinace odběrů bude také v souladu s provozním letovým řádem, aby mohli zdravotníci pružně reagovat na aktuální časy příletů a odletů. „Obecně doporučujeme cestujícím, kteří potřebují před svou cestou do zahraničí doložit při odbavení nebo přímo v cílové destinaci negativní výsledek testu na COVID-19, a chtějí test absolvovat na letišti v den odletu, aby počítali s dostatečnou časovou rezervou na provedení testu a doručení výsledku vzhledem ke svému času odletu. Doba potřebná k provedení testu na letišti za běžného provozu by neměla přesáhnout jednu hodinu čistého času,“ uvedl zdravotní ředitel SPADIA LAB Mgr. Lukáš Garčic.  

SPADIA LAB je síť diagnostických laboratoří, která patří k největším poskytovatelům laboratorní medicíny v České republice. Provádí široké spektrum rutinních, vysoce specializovaných i unikátních vyšetření. Je akreditovanou laboratoří dle normy ČSN EN ISO 15189:2013. Rovněž je držitelkou oprávnění k testování COVID-19 vydaným ze strany Státního zdravotního ústavu.

NAKOUKNĚTE S NÁMI za zavřené dveře

  • a podívejte se jak vypadá práce v diagnostických laboratořích
  • co se děje se vzorky
  • záleží nám na každém výsledku 
Více informací