PRAHA - test na koronavirus (COVID-19) 

UPOZORNĚNÍ
Dne 12.6. ukončí provoz náš odběrový stan. Pátek 12.6. je tedy posledním dnem, kdy se můžete přijít nechat vyšetřit. O den později, 13.6., ukončí svůj provoz také naše infolinka.


Budeme se snažit otevřít pro vás nové odběrové místo. Pokud se nám to podaří, budeme vás o tom na našich stránkách informovat.

ŽLUTÉ LÁZNĚ

Odběrový stan na parkovišti
(Podolské nábřeží 1184/3, Praha 4 – Podolí; TRAM 3, 17 – zastávka Dvorce)


Otevírací doba:


PO, ÚT, ČT, PÁ 8.00 – 12.30
ST                    13.00 – 17.30
S výjimkou expresního PCR testování (viz níže) se na vyšetření nijak neobjednávejte, přijďte kdykoli v otevíracích hodinách. Počítejte prosím s možností čekání (cca 30 – 60 minut) a doražte dostatečně včas, aby se na Vás dostala řada!

Provádíme:

 1. přímou detekci viru metodou PCR (ne dětem mladším 3 let)
 2. průkaz protilátek proti koronaviru Rapid testem

ad 1. Potřebujete zjistit, zda jste infekční (tzn. zda máte virus přítomný na sliznicích)? Bude Vám proveden stěr z nosohltanu pro následný přímý průkaz viru. Na základě tohoto PCR vyšetření lze též vystavit potvrzení o bezinfekčnosti (certifikát pro výjezd do zahraničí); zasíláme spolu s výsledkem. Nabízíme dvě varianty:

 1. standardní PCR: výsledek (příp. i certifikát) obdržíte e-mailem druhý den do 15. hodiny (pozn.: výsledky pátečních stěrů zasíláme v sobotu)
  Cena činí 1 700,- Kč (tj. 1 650,- Kč za test + 50 Kč za odběr)
  + případně 200,- Kč za vydání certifikátu pro výjezd.
  Přijďte bez objednání.

 2. expresní PCR: výsledek s certifikátem obdržíte e-mailem tentýž den do 16. hodiny
  Cena činí 4 000,- Kč včetně certifikátu.
  Expresní testování NEprovádíme ve středu. Kapacita je velmi omezená, zájemci o toto vyšetření se objednají min. den předem na tel. 704 857 901.


ad 2.
Rovněž si můžete přijít ověřit, zda jste se s koronavirem již setkali a vytvořili si proti němu protilátky; v tom případě Vám odebereme krev z bříška prstu pro vyšetření metodou Rapid test. Výsledek obdržíte na počkání cca do 20 minut.
Přijďte bez objednání.

Cena Rapid testu: 600,- Kč

Samoplátci: Máte-li možnost, v zájmu zvýšení čitelnosti si žádanku (viz níže) vytiskněte a vyplňte doma a přineste s sebou. Děkujeme! Platí se na místě platebními kartami (upřednostňujeme) nebo hotovostí; dostanete platební doklad.
Máte indikaci (elektronickou žádanku) od lékaře či hygieny: Nic nevyplňujete ani neplatíte, ve stanu pouze nahlásíte své jméno. Výsledek dostane Váš lékař nebo hygienická stanice.


Cestujete-li přes hranice:
Vzhledem k ojedinělým případům, kdy pracovníci hraničních přechodů vyžadovali pouze originál „lékařského potvrzení” (tj. certifikát), doporučujeme Vám, abyste si pro jistotu oba dokumenty (výsledkovou zprávu i certifikát) vytiskli na kvalitní tiskárně a barevně. Předejdete tak případným dohadům ohledně pravosti.

V případě dotazů volejte na tel. 704 857 901 (v pracovní dny 7.30 – 16.00).

test covid-19 pro veřejnost

ČLÁNKY a novinky

NAKOUKNĚTE S NÁMI za zavřené dveře

 • a podívejte se jak vypadá práce v diagnostických laboratořích
 • co se děje se vzorky
 • záleží nám na každém výsledku 
Více informací