POKYNY před odběrem

Odběr žilní krve

Příprava: 12 hodin lačnění, 24 hodin před odběrem nekonzumovat alkoholické nápoje a tučná jídla, pokud lze, tak 72-24 hodin před odběrem vysadit terapii.

Odběr moče

Příprava: Během sběru moče je nutné dosáhnout dostatečného objemu moče vhodným a rovnoměrným příjmem tekutin. Za vhodný se považuje takový příjem tekutin, aby se dosáhlo 1500 - 2000 ml moče u dospělého za 24 hodin. To znamená, že na každých 6 hodin sběru moče (kromě noci) vypije pacient asi 3/4 litru tekutin, nejlépe minerální nebo nesycenou vodu. Je důležité připomenout nutnost vymočení se do sběrné nádoby před stolicí, aby se zamezilo nekontrolované ztrátě moče mimo sběrnou nádobu. Moč je vždy nutné sbírat do čisté sběrné nádoby, důkladně vymyté horkou vodou a uložit na chladném místě.

Odběr stolice na okultní krvácení

Příprava: 3 dny před začátkem testu a po dobu testování jezte stravu bohatou na balastní látky (zelenina, saláty, celozrnný chléb, ořechy). Během této doby vynechejte syrové nebo nedovařené maso, vnitřnosti a masné výrobky (tlačenka, tatarský biftek apod.) a má vynechat Vitamin C, nebo léky a nápoje, které jej obsahují. Je nutné vyloučit krvácení z nosu, po extrakci zubu, z dásní, hemoroidů. Nevyšetřuje se během menstruace a těsně po ní.

 

ČLÁNKY a novinky

NAKOUKNĚTE S NÁMI za zavřené dveře

  • a podívejte se jak vypadá práce v diagnostických laboratořích
  • co se děje se vzorky
  • záleží nám na každém výsledku 
Více informací