BŘECLAV - test na koronavirus (COVID-19) 

BŘECLAV POLIKLINIKA

Odběrové místo SPADIA LAB Brno, s.r.o., Bratří Mrštíků 38, Břeclav 690 02, 4. patro – poliklinika Břeclav 

Otevírací doba (svátky zavřeno):

PO, ÚT, ST, ČT, PÁ 11.00 – 14.00
Na vyšetření je nutno se předem objednat na tel.: 730 566 391

Zde provádíme:

 1. přímou detekci viru metodou PCR
 2. průkaz protilátek proti koronaviru vysoce průkaznou laboratorní metodou, protilátky IgA a IgG


ad 1. Potřebujete zjistit, zda jste infekční (tzn. zda máte virus přítomný na sliznicích)? Bude Vám proveden stěr z nosohltanu pro následný přímý průkaz viru. Výsledek dostanete e-mailem do 48 hodin. Na základě tohoto PCR vyšetření lze též vystavit potvrzení o bezinfekčnosti (certifikát pro výjezd do zahraničí); zasíláme v následném e-mailu.

S odkazem na mediální zprávu ministra zdravotnictví ze dne 14.05.2020 si Vás dovolíme informovat, že s účinností od 15.05.2020 jsme stanovili následující cenu PCR vyšetření pro samoplátce:

 1. 1 700,- Kč PCR vyšetření bez vydání potvrzení o bezinfekčnosti (certifikát pro výjezd do zahraničí) - dodání výsledku od 24 do 48 hodin [Pozn. cena vyšetření činí částku 1.650,- Kč; cena za odběr vzorku 50,- Kč];

 2. 1 900,- Kč PCR vyšetření + vydání potvrzení o bezinfekčnosti (certifikát pro výjezd do zahraničí) - dodání výsledku od 24 do 48 hodin [Pozn. cena vyšetření činí částku 1.650,- Kč; cena za odběr vzorku 50,- Kč; cena za vystavení certifikátu 200,- Kč];

ad 2. Chcete zjistit, zda jste se s koronavirem setkali a vytvořili si protilátky? Nabízíme vyšetření klasickým laboratorním testem s vysokou spolehlivostí, odběry žilní krve. Výsledek obdržíte e-mailem do 7 dní.

Cena klasické laboratorní metody: 600,- Kč každý Ig

PROSÍME: Máte-li možnost, v zájmu zvýšení čitelnosti si žádanku (viz níže) vytiskněte a vyplňte doma a přineste s sebou. Děkujeme!

V případě dotazů volejte na tel. č. 730 566 391 (v pracovní dny 7.30 – 15.00).

Vzhledem k ojedinělým případům, kdy pracovníci na hraničním přechodu vyžadovali pouze originál „Lékařského potvrzení (tj. certifikát)“, doporučujeme Vám, abyste si pro jistotu oba dokumenty (výsledkovou zprávu i certifikát) vytiskli na kvalitní tiskárně a barevně. Předejdete tak případným dohadům ohledně pravosti předmětných dokumentů. Navíc v současné chvíli žádné takové nařízení na stránkách MV ČR uvedeno není a tento požadavek některých pracovníků na hraničních přechodech je tedy zcela nepodložený.
Po předchozí domluvě jsme v ojedinělých případech připraveni vydat Vám originál uvedených dokumentů, kdy tímto možné komplikace na hraničním přechodu minimalizujete, a to jak v pražské, tak ostravské pobočce laboratoře SPADIA.

Informace a pokyny

 • Níže na této stránce naleznete speciální žádanku, tuto žádanku vytiskněte, čitelně a řádně vyplňte a přineste ji s sebou do odběrové místnosti, domluvte si možný termín návštěvy.
 • Přesně v dohodnutý čas se dostavte se do naší odběrové místnosti.
 • Dle Vašeho požadavku (PCR test/certifikát/ protilátka IgA,IgG) bude vyúčtována cena (hotovost, platební terminál) a proveden odběr (pro PCR výtěr z nosohltanu, pro protilátky odběr žilní krve)
 • Výsledkový list (ev. certifikát) obdržíte na Váš e-mail z adresy „vysledky@spadia.cz“ a pomocí SMS obdržíte přístupové heslo.
 • Testy PCR budou provedeny do 48 hodin, vyšetření protilátek IgA a IgG do 7 dní.
 • Pokud by se vyskytlo zdržení zaslání výsledků, kontaktujte nás na covid@spadia.cz.


Pokyny před odběrem

Minimálně 2 hodiny před odběrem se nesmí používat kapky nebo spreje do nosu, používejte ochranné roušky, přijďte přesně na objednaný čas na zvolené odběrové místo, pacienti do 18 let pouze v doprovodu zákonného zástupce.

Zájemci o tato vyšetření by měli být bez jakýchkoliv příznaků infekční nemoci (teplota, bolesti svalů, kašel, nachlazení dušnost…)!

Upozornění: Vámi vybraný termín je závazný a není možno ho zrušit. Pokud se v objednaném termínu nedostavíte, služby Vám nebudou poskytnuty a zaplacená suma Vám nebude vrácena.
Na obou odběrových místech preferujeme platbu platebními kartami.

test covid-19 pro veřejnost

ČLÁNKY a novinky

NAKOUKNĚTE S NÁMI za zavřené dveře

 • a podívejte se jak vypadá práce v diagnostických laboratořích
 • co se děje se vzorky
 • záleží nám na každém výsledku 
Více informací